Magyarországi Zöld Kereszt Egyesület

1066 Budapest, Lovag utca 10


Ön itt van: Egyesületi információk Bemutatkozunk

Bemutatkozunk

E-mail Nyomtatás

A Magyarországi Zöld Kereszt Egyesület új honlapjának bemutatkozását 2013.márc.6. Energiahatékonysági Világnap és márc.15 közötti Zöld Magyarországért® Energiahatékony Fogyasztóvédelmi Hétre terveztük. Márc.15 lokálisan magyar nemzeti ünnep. Márc. 15 globálisan pedig ENSZ Fogyasztóvédelmi Világnap.


Javasoljuk Zöld Magyarországért® védjegyű klímabarát zöldáramos Széchenyi lakóhajós európai örökségi Zöld Kereszt projekt támogatólapunk megtekintése után a projekt erkölcsi támogatását.

 

A Nemzetközi Zöld Kereszt (Green Cross International) www.gcint.org szervezetet Mihail Gorbacsov hozta létre 1993 április 18-án Japánban Kiotóban. A Rio de Janeiróban 1992-ben rendezett ENSZ Föld Konferencia után. Rióban a települési XXI. századi menetrend (ENSZ Ágenda 21) civil öntevékenységre  alapozva.

 
A Magyarországi Zöld Kereszt Egyesület Budapesten 1994 június 27-én alakult meg. Előzménye Mihail Gorbacsov és Antal József magyar miniszterelnök 1993 őszi Zöld Kereszt célú levélváltása.

A közhasznú Magyarországi Zöld Kereszt Egyesület alapvetően környezeti ismereterjesztési és oktatási platform jellegű. Így nincs Zöld Kereszt egyesületi tagdíj. Letölthető tagsági nyilatkozattal Egyesületünkhöz bárki csatlakozhat, aki Alapszabályunkat elfogadja és elkötelezett a Nemzetközi és a Magyarországi Zöld Kereszt legalább egy programjának aktív megvalósítása terén. A Nemzetközi Zöld Kereszt öt globális programjáról tájékoztatást kaphat a szervezet globális honlapján www.gcint.org.

A Magyarországi Zöld Kereszt Egyesület fő elkötelezettsége a Nemzetközi Zöld Kereszt globális fenntarthatósági Érték Váltás (Value Change) program alapú. Konkrét civil (polgári) társadalmi innováció a Zöld Magyarországért®. Nyílt innovációs (angolul Living Lab) egyesületi társadalmi innovációs tanácsadó munkával támogatjuk fenntartható Zöld Magyarországért® védjegyű program megvalósítását. Elsősorban Zöld Épület felújítási és Zöld Jármű célú hazai Zöld Járás és Zöld Település Fenntarthatósági Érték Váltás EU HORIZONT 2020 társadalmi kihívási pályázati programok és éves menetrendek készítésénél tud egyesületünk tanácsadást adni.

A Magyarországi Zöld Kereszt Egyesület másik fő tevékenysége az Intelligens Energia (Smart Energy) globális Zöld Kereszt program hazai megvalósítása a Zöld Magyarországért®. Fő tevékenységi területünk a Zöld Települési zöldáram Közösségi Energia Beruházás Fejlesztési tanácsadás. Angolul Joint Energy Development Investment. Melynek rövidítése JEDI. Ezen Zöld Kereszt programunk aktív támogatói havonta találkoznak Budapest VII. ker. Palota negyedben a Párbeszéd Házában LOYOLA CAFÉ JEDI MANNAENERGY polgári kerekasztal társaságként. A Zöld Kereszt Smart Energy programba aktívan bekapcsolódóknak javasoljuk ezen LOYOLA CAFÉ polgári kerekasztal társaság a www.jedi.mannaenergy.eu honlapjának megtekintését is.